TERAPIA FUNKCJONALNA

Czym jest Terapia Funkcjonalna?

To model zaplanowanego powrotu do zdrowia, który obejmuje indywidualny plan odżywiania medycznego, oczyszczanie organizmu, wsparcie pracy mitochondriów poprzez podaż mikro i makroskładników odżywczych oraz rozwój osobisty i własną edukację.

Terapia odbywa się przy współpracy ze specjalistą medycyny funkcjonalnej lub specjalistami i jej celem jest przywrócenie homeostazy organizmu na wszystkich poziomach egzystencjalnych: duchowym, fizycznym i mentalnym. Czas trwania terapii ustalany jest indywidualnie i zależy od zaangażowania uczestnika.

Co oferujemy?

 • Analizę wyników badań
 • Szczegółowy plan żywienia funkcjonalnego z nastawieniem na cel
 • Program oczyszczający dopasowany do występujących obciążeń
 • Life coaching wspierający i ułatwiający wprowadzanie zmian
 • Zalecenia suplementacji diety ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia pracy mitochondriów i procesów biochemicznych
 • Zaplanowany proces wprowadzenia zmian na linii czasu
 • Przepisy kulinarne wspierające plan żywienia klinicznego
 • 5 konsultacji 60 min. każda w ramach terapii, poświęconych monitorowaniu postępów i wprowadzaniu zmian
 • Porady w zakresie specjalistycznej diagnostyki i celowanej suplementacji
 • Wsparcie lekarzy medycyny zintegrowanej
 • Kontakt mailowy
 • Możliwość pracy na skype

Dla kogo dedykowana jest terapia funkcjonalna?

Dla wszystkich osób, które chcą kompleksowo zadbać o swoje zdrowie pod okiem specjalisty medycyny funkcjonalnej.

Jeśli jesteś osobą, która:

choruje przewlekle od kilku lat i dotychczasowe metody leczenia nie doprowadziły do remisji choroby tudzież jej wyleczenia

mimo braku diagnozy i poprawnych wyników badań czuje się zmęczona, ociężała, z towarzyszącymi stanami depresji

ma problemy z zajściem w ciążę mimo braku przeciwskazań medycznych

ma problemy z praca układu odpornościowego (choroby z autoagresji, nowotwory, choroby cywilizacyjne)

chce wprowadzić zmiany w stylu życia i nie wie od czego zacząć

potrzebuje konkretnego planu działania na kilku płaszczyznach jednocześnie, by osiągnąć poprawę stanu zdrowia

jest obciążona genetycznie występującymi chorobami w rodzinie

nastawiona jest na poprawę zdrowia i chce szybko osiągnąć efekty

Terapia Funkcjonalna pomoże Ci w naturalny sposób wesprzeć procesy naprawcze organizmu!

Konsultacja funkcjonalna

To trwające 120 minut spotkanie z terapeutą medycyny funkcjonalnej, który, na podstawie dostarczonych wyników badań i uzupełnionego formularza medycyny żywienia, układa roczny plan regeneracji organizmu, w którego skład wchodzi żywienie kliniczne, suplementacja diety, detoks i odnowa biologiczna komórek. Na konsultacji terapeuta przedstawia harmonogram 5 spotkań (120 minut każde) i omawia szczegółowo plan realizacji poszczególnych działań. Na tym etapie terapeuta może zalecić specjalistyczne badania, niezbędne do prawidłowego monitorowania terapii.

Terapia funkcjonalna

To terminowe realizowanie wcześniej wyznaczonego planu, podzielone na 5 spotkań tematycznych. Każde spotkanie poświęcone jest jednemu zagadnieniu, wcześniej omówionemu z terapeutą na konsultacji (dietetyka kliniczna, oczyszczanie organizmu, medycyna komórkowa oraz motywacja i rozwój). W trakcie każdego spotkania terapeuta omawia z pacjentem postępy, osiągnięcia i trudności przy jednoczesnym monitorowaniu stanu zdrowia uczestnika, dzięki wybranym parametrom diagnostycznym. Czas trwania terapii to 12 miesięcy. Terapia może być wspierana dodatkowymi modułami, w skład których wchodzą: szczegółowy plan żywienia funkcjonalnego, modyfikowany i dopasowany do etapów terapii, plan suplementacji diety wspierający roczną terapię oraz dodatkowy mailing. Szczegóły omawiane są z terapeutą na konsultacji funkcjonalnej.

Plan żywienia funkcjonalnego

To szczegółowy harmonogram żywienia medycznego, wspierający każdy etap terapii.  Układany jest na czas trwania terapii, z uwzględnieniem modyfikacji, które uzależnione są od postępów i wyników terapii. Czas oczekiwania na plan żywienia funkcjonalnego to sześć tygodni, licząc od konsultacji funkcjonalnej. Ułożenie planu żywienia funkcjonalnego poprzedzone jest konsultacją funkcjonalną, na której terapeuta poznaje wymagania żywieniowe pacjenta. Plan żywienia  funkcjonalnego traktowany jest jako usługa dodatkowa. Zawiera przepisy kulinarne i wskazówki dotyczące zmian stylu życia.

Plan żywienia funkcjonalnego z suplementacją

To szczegółowy harmonogram żywienia medycznego i suplementacji diety wraz z dawkami, wspierający każdy etap terapii. W zależności od wyznaczonych celów plan może ulegać modyfikacji. Układany jest na czas trwania terapii, dla każdego etapu indywidualnie. Czas oczekiwania na plan żywienia funkcjonalnego z suplementacją to sześć tygodni, licząc od konsultacji funkcjonalnej. Zawiera przepisy kulinarne oraz przykładowy spis zalecanych marek suplementów wraz z dawkami. Ułożenie planu żywienia funkcjonalnego z suplementacją poprzedzone jest konsultacją funkcjonalną, na której terapeuta poznaje wymagania żywieniowe pacjenta. Plan żywienia  funkcjonalnego z suplementacją traktowany jest jako usługa dodatkowa.

Plan suplementacji funkcjonalnej

To szczegółowy harmonogram suplementacji diety wraz z dawkami, uwzględniający indywidualny charakter każdego z etapów terapii. Układany jest na czas trwania terapii i może ulegać modyfikacjom w zależności od postępów i osiąganych celów. Czas oczekiwania na plan suplementacji funkcjonalnej to dwa tygodnie licząc od konsultacji funkcjonalnej. Zawiera spis zalecanych marek suplementów. Ułożenie planu suplementacji funkcjonalnej poprzedzone jest konsultacją funkcjonalną i stanowi dodatkową usługę.

Dodatkowy mailing

To usługa wspierająca proces powrotu do zdrowia, dzięki której pacjent ma stały kontakt ze swoim terapeutą. Cena za wykonaną usługę zależy od ilości maili i tematyki poruszanej w korespondencji. Ustalana jest z góry. Z usługi mogą skorzystać tylko pacjenci Instytutu, którzy są w trakcie konsultacji lub terapii. Usługa nie zastępuje konsultacji z terapeutą.

W jaki sposób należy przygotować się na konsultację?
 1. Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy lub napisz do nas na adres kontakt@imf.pl celem ustalenia terminu konsultacji (czas oczekiwania na pierwszą wizytę wynosi około trzech tygodni).

 2. Uzupełnij kwestionariusz medycyny żywienia, który możesz pobrać ze strony i niezwłocznie go odeślij celem rezerwacji terminu.

 3. Do formularza dołącz aktualne wyniki badań w formie skanu (lista badań podstawowych)

 4. W razie potrzeby wykonaj dodatkowe badania według zaleceń dietetyka klinicznego i dostarcz je na konsultację.

ZAPRASZAMY

My wiemy, że w drodze po zdrowie ważne jest co, jak i kiedy!

Magdalena Dorko – Wojciechowska

Absolwentka studiów podyplomowych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kierunku „Dietetyka w Chorobach Wewnętrznych i Metabolicznych”. Uzyskała również stopień magistra dziennikarstwa wydziału humanistycznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Coach zdrowia i Specjalista ds. żywienia medycznego. Publicysta prasowy i redaktor telewizyjny. Członek Stowarzyszenia „Dziennikarze dla zdrowia”. Trener Psychologii Sukcesu i Zmiany Osobistej. Autorka bloga www.paleolifestyle.pl i założycielka Instytutu Medycyny Funkcjonalnej. Współtworzy Polską Akademię Zdrowia i współpracuje z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego.

Autorka wykładów i szkoleń poświęconych diagnostyce i leczeniu chorób przewlekłych. Prowadzi konsultacje żywieniowe i układa indywidualne plany leczenia funkcjonalnego osobom zmagającym się z takimi dolegliwościami, jak: celiakia, choroba Hashimoto, stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty, fibromialgia, zespół Reynauda, chorobę Leśniowskiego – Crohna, colitis ulcerosa, chorobę Gravesa – Basedowa, atopowe zapalenie skóry, choroby układu krążenia i nowotwory. Tłumaczy badania medyczne i współpracuje z wybitnymi lekarzami medycyny zintegrowanej. Pisze dla magazynu E!STILO.

Cennik Terapii Funkcjonalnej

Konsultacja funkcjonalna
120 min.
400 PLN
Terapia funkcjonalna
5 x 120 min.
1500 PLN
Plan żywienia funkcjonalnego
1500 PLN
Plan żywienia funkcjonalnego z suplementacją
2000 PLN
Plan suplementacji funkcjonalnej
600 PLN
Dodatkowy mailing
3 maile
200 PLN

Skontaktuj się

Plik do pobrania.

Lista badań podstawowych przed wizytą.

Pobierz listę

Kwestionariusz

Uzupełnij i wyślij przed wizytą!

Pobierz formularz