was successfully added to your cart.

Koszyk

Wspieranie organizmu suplementacją diety stało się dzisiaj wręcz obowiązkiem każdego, kto chce żyć długo w zdrowiu i wystrzegać się chorób. Kolorowa i syntetyczna żywność nie ma nic wspólnego ze zdrowiem. Produkty spożywcze coraz częściej projektowane są w laboratoriach a zwierząt raczej nikt dzisiaj nie hoduje, pomijając lokalnych rolników i producentów ekologicznej żywności. Coraz częściej brakuje naszym organizmom witamin, minerałów i niezbędnych pierwiastków śladowych, których zadaniem jest wspieranie procesów biochemicznych i ochrona organizmu przed chorobami. Z pomocą przychodzą odżywcze wlewy dożylne. Czym są i czy każdy może korzystać z nich bez ograniczeń?

Dożylne wlewy witaminowe mogą zastąpić te produkty, w których zawarta jest duża dawka potrzebnej nam witaminy. Mogą także zawierać zestaw aminokwasów, antyoksydantów czy innych substancji odżywczych. Stanowią dzisiaj dobre rozwiązanie dla sportowców, którzy tracą dużą ilość makro i mikroelementów w wyniku intensywnych treningów, osób z chorobami nowotworowymi w trakcie leczenia z wykorzystaniem chemio lub radioterapii a także sprawdzają się w obszarze beauty, gdzie coraz więcej osób korzysta z zabiegów anty-ageingowych.
Odżywcze wlewy dożylne swoją sławę zawdzięczają witaminie C, od której tak na prawdę zaczęła się cała historia z iniekcjami dożylnymi. Warto jednak pamiętać, że sama witamina C nie przyniesie nam takich rezultatów jak w połączeniu z innymi substancjami. W porównaniu z tabletkami oraz pożywieniem zawierającym w sobie interesujący nas składnik wlewy posiadają tę zaletę, że poprzez naczynia krwionośne od razu dostarczają daną substancję do każdej komórki ciała. Trafia ona bezpośrednio do krwiobiegu, nie będąc wcześniej trawioną przez układ pokarmowy, co zdecydowanie może wpływać na jej koncowe stężenie.

Z jednej strony jest to niekwestionowana zaleta. Z drugiej zaś to bardzo istotny czynnik, który może wpływać na toksyczność danej substancji. Należy pamiętać, że każdy wlew powinien być zalecany przez lekarza, który posiada specjalistyczną wiedzę w tym zakresie i ma pojęcie o niepożądanych interakcjach danej substancji z innymi. Niestety coraz częściej usługi wlewów witaminowych oferowane są przez ratowników medycznych, pielęgniarki a także salony kosmetyczne. Jeśli chcemy dobrze zainwestować swoje pieniądze z maksymalną korzyścią dla naszych organizmów wybierajmy sprawdzone placówki, które oferują nam specjalistyczne konsultacje. Nie tylko bowiem produkt jest istotny. Ważniejsze od niego samego są dawki, a te są indywidualne dla każdego człowieka.

Specjaliści medycyny zintegrowanej preferują korzystanie z witaminowych wlewów odżywczych, ponieważ jest to rewelacyjne uzupełnienie trwających terapii. Dzięki nim proces rekonwalescencji może przebiegać szybciej a skutki uboczne poważnych terapii farmakologicznych mogą znacznie słabiej wpływać na organizm człowieka. Dlatego coraz więcej osób zaczyna korzystać z takich rozwiązań. W krajach zachodnich odżywcze wlewy witaminowe stanowią nieodzowny element terapii antynowotworowych. Aplikowanie kroplówek witaminowych ma na celu dostarczenie organizmowi niezbędnych substancji odżywczych, wspomaganie procesów naprawczych oraz wspieranie naturalnego oczyszczania. Niektórzy uważają, iż witamina C może jedynie wspomagać etapy walki z chorobą, inni zaś twierdzą, że jest zdolna do udziału w procesie zdrowienia. Wiemy jednak, że jej obecność w organizmie niesie za sobą wiele pozytywnych skutków i dlatego warto poszerzyć swoją wiedzę na temat tego, jak można wykorzystać jej właściwości w połączeniu z innymi substancjami.

Leave a Reply