lek. Agnieszka Górecka-Dolny

Lekarka, absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, specjalistka Anestezjologii i Intensywnej Terapii, współzałożycielka Instytutu Medycyny Funkcjonalnej.

Z powodu zamiłowania do medycyny funkcjonalnej uczestniczyła  w licznych szkoleniach i kursach z zakresu odżywiania, celowanej probiotykoterapii oraz wpływu mikrobiomu na zdrowie człowieka. Zwieńczeniem jej pasji do medycyny wschodu było otrzymanie tytułu Konsultantki Ajurwedy – starodawnej medycyny hinduskiej.

W swojej pracy stawia na integrację różnych metod diagnostyki i leczenia, uwzględniając zarówno najnowsze osiągnięcia medycyny zachodniej jak i liczącą kilka tysięcy lat wiedzę z zakresu Ajurwedy, po to, aby poznać prawdziwą przyczynę chorób i zastosować najskuteczniejsze leczenie.

Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie i holistycznie, wiedząc, że ciało i umysł są ze sobą nierozerwalnie połączone i nie da się leczyć ciała, zapominając o emocjonalnych aspekcie choroby. Współpracując z pacjentami, stawia na zmiany nawyków, prawidłowe odżywiania i naturalne metody leczenia, minimalizując konieczność stosowania farmakoterapii.

Jej podejście do medycyny pokazuje, że można łączyć tradycyjne metody leczenia z nowoczesnymi po to, aby zapewnić pacjentów jak najlepsze efekty leczenia.

Referencje

Scroll to Top